Wysokiej jakości wentylatory transportowe oraz podciśnieniowe

Wdrożenie efektywnej technologii odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód tego, że firma ta świetnie zna się na innowacyjnych rozwiązaniach służących ochronie przyrody i zadbaniu o zdrowie pracowników w konkretnym zakładzie. Optymalne odpylanie ma wyjątkowe znaczenie w tych zakładach, gdzie używa się maszyn stolarskich i w centrach obróbki. Pozwoli to zmniejszyć koszt zużycia urządzeń zajmujących się obróbką drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, przystosowane do specyfiki pracy w wyznaczonym zakładzie są w stanie zastąpić ręczne usunięcie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, dzięki czemu będzie ona działała sprawnie. Rozwiązania przedsiębiorstwa z takiego obszaru dedykowane są dla małych, jak i dla średnich firm.

W małych zakładach mogą być użyte: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je stosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączać do jednej albo do dwóch maszyn. To świetne wyjście dla firm, w jakich nie ma nazbyt dużo maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych rozmiarów Wentylatory do pyłów. Kompaktowa budowa i mobilność pozwalają na zastosowanie w wielu zakładach pracy. Można do takiego filtra dodać do 3 maszyn.

Dla średnich i dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do stu tysięcy m3/h. Tego typu urządzenie zbudowane jest z komór, wobec czego można je dowolnie modernizować. Ma wiele zabezpieczeń technicznych, czyli nie trzeba się bać, że może wywołać niebezpieczeństwo w zakładzie pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, przeznaczone do takich miejsc, w jakich pojawia się ryzyko wybuchu pyłu. Urządzenia filtracyjne oczyszczą wówczas pył z groźnych mieszanek powietrza.

Dodaj komentarz