Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych wyrobów firmy Energoel

Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów przedsiębiorstwa Energoel dobierana jest przede wszystkim ze względu na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach zależnie od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do 800 kHz. W tym wypadku też wiele uzależnione jest od ustawień.

Urządzenia wskazanej firmy, wliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami i wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC a także z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie wymiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Dokładna specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a o ile ktoś chce się dowiadywać więcej, może też konsultować się ze sprzedawcami. Wybrane aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla kupujących udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna technika nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w których centralnym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za trwałość oraz użyteczność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można także stosować w laboratoriach. Opanowana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych urządzeń, o dużej sprawności energetycznej.

Dodaj komentarz