Najważniejsze zasady prawidłowego montażu paneli podłogowych

Zdobywających panele wielu konsumentów kieruje się tylko kolorem oraz ceną. Nie jest to słuszne albowiem materiał z jakiego są one wykonane i konserwacja mają decydujące znaczenie w ich trwałości w czasie użytkowania.

Najrówniej przy zakupie zdecydować się na jeden praktyczny rodzaj w różnych barwach i wzorach – więcej na panele nowości sklep. Nie jest to jednak bystry wybór. Panele w toalecie będą poddane innym czynnikom aniżeli w sypialni bądź też pomieszczeniu gospodarczym. Do sypialni starczą panele podłogowe średniej jakości o ciepłych kolorach lecz już do kuchni, panele powinny być odporne na wilgoć.

Muszą również posiadać grubszą pierwszą warstwę, co uchroni nas przed szybkim ścieraniem. Jeżeli będziemy chcieli zainstalować panele w pomieszczeniach gospodarczych, kwestia prezentuje się kompletnie inaczej. Niebawem po montażu powierzchni powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej konserwacji.

Czasem konieczna może być nawet powłoka ochronna. Należy pamiętać że panele nie są ze stali, lecz wielokrotnie jest to nie do końca trwały materiał. W następstwie tego też wybór właściwego materiału powinien być dokonany ze względu na przeznaczenie, a nie cenę. Układając panele przy ścianie lub rogu pomieszczenia ekspresowo przekonamy się, iż potrzebujemy czegoś do docinania detalów. Nie zaleca się tu piłek ręcznych gdyż panele powinny pozostać docięte co do milimetra.

By cięcie było łatwe przyda nam się kątownik stolarski bądź też poziomica. Kiedy ułożymy pierwsza linię paneli ma prawo się także okazać, iż na składniach powstały maleńkie rowki. Wtedy także musimy użyć pasów uciskowych. Kiedy panele są składane na kleju najporządniej pozostawić założone pasy na kilkanaście minut.

Dodaj komentarz